Náš příběh

O vinařství

Vinařskou školu jsem dostal hlavně doma. Vinné umění se u nás pěstuje odjakživa, je to rodinná tradice. A proto to mám, jak se říká, v krvi. 

Rodinná tradice

Vinohrady u nás už od roku 1850 přechází z otce na syna. Tradice a podnikání jdou v naší rodině ruku v ruce.
Vinohrady jsme s otcem získali po mém dědovi a začali jsme naše vinařství posouvat dále. Rozšířili jsme území našich vinic. 

Osamělý jezdec

Nyní se o vinice starám sám. Chopil jsem se otěží rodinného podnikání a snažím se pokračovat v tradici, jak nejlépe to jde. Pro mě to není jen věc byznysu, je to záležitost rodové cti.

Je to má každodenní práce, hranice obvyklého zaměstnání to však už dávno překonalo. Vinařství je pro mě radost, je to koníček a je to i posedlost. Ten pocit, když ,,vychováte” šlahoun od semínka až po skvělé hrozny, tomu se nic nevyrovná. Pro zvládnutí větších objednávek samozřejmě zaměstnávám pomocníky z blízkého okolí. Většinou se však o celé území rodinných vinic starám sám a jedinou pomocnou silou mi je můj upravený Zetor 5211. Spolu se staráme o 7 ha vinic.

V srdci Jižní Moravy

Můj příběh je jednoduchý. Příběh moravského vinaře, který se stará o rodinný podnik. Náš sklep je v Bílovicích v trati Belegrady na vinařské uličce ,,Staré Belegrady”, č. p. 225.

Každého tam rád uvítám, nabídnu své produkty a ukážu sklípky. Určitě poznáte, že nadšeně hovořím o víně a vinařství, víno je totiž moje povinnost a moje radost. A ještě větší radost mi přináší, když vidím ostatní, jak jim moje víno chutná a jak jim dokáže zlepšit den.

Nové pije se starým

Při výrobě vína se držím zaručených postupů, které má rodina používá přes 150 let a také samozřejmě uplatňuji své zkušenosti. Zaměstnávám také svůj jazyk, zatím mě jeho degustátorské schopnosti nezklamaly ani při jednom vinobraní. Snažím se však také své techniky zlepšovat. To je věc každého, kdo svou práci miluje, tak jako já. Jde hlavně o výsledek, kvalita musí být co nejvyšší. Proto dokážu spolknout pýchu a přiučit se i něčemu novému.

Víno klasifikuji jako MORAVSKÉ ZEMSKÉ VÍNO. Označení ,,víno s přívlastkem” se zatím vzdávám. 
Pojmenování ale nesnižuje kvalitu vína.

Elixír štěstí

Tyto stránky jsem si pojmenoval ,,Víno je Svoboda”, ale přesnější je - víno osvobozuje.

,,Tož na zdraví!”

©2019 Víno Svoboda | web by 
Top arrow-circle-o-downfacebookinstagramcrossmenu
0
    0
    Váš košík
    Your cart is emptyReturn to Shop